Ga je carnaval vieren? Vergeet je oordoppen niet!
Heb jij je oordopjes al klaarliggen voor carnaval? Steeds meer mensen dragen oordoppen tijdens het uitgaan, maar helaas nog lang niet iedereen. Terwijl je na 5 minuten zonder oordoppen al gehoorschade kunt hebben.
‘Als het kwaad kon, dan zou het verboden zijn’…toch?
In Nederland hebben we veel dingen goed geregeld. Dus mensen denken bij harde muziek: ‘Als het kwaad kon, dan zou het wel verboden zijn, toch?’. Maar dat is echt een misverstand. Het geluid mag op 103 decibel staan en dat kan zonder oordoppen al na vijf minuten schade opleveren.
Gehoorschade gaat nooit meer weg
Een piep in je oren na een feestje, dat komt je vast wel bekend voor. Die piep gaat gelukkig vaak de volgende ochtend weer weg, maar het is wel een signaal van beginnende gehoorschade. En bij sommige mensen gaat die piep nooit meer weg. Met een voortdurende piep in je oren (tinnitus) is het lastig om je te concentreren. Tinnitus kan daardoor problemen veroorzaken met je studie of op je werk. Het kan daarnaast leiden tot stress, angst en depressie.
Zelf regelen
Wil je onbezorgd carnaval vieren? Bescherm je oren dan met oordoppen voorzien van een muziekfilter. Met die oordoppen hoor je de muziek nog steeds prima en kun je ook gewoon nog met anderen kletsen. Vanaf ongeveer 15 euro koop je jouw doppies online. Kijk voor goede oordoppen op Ilovemyears.nl .
4 tips voor een gehoorveilig carnaval
Met deze 4 tips loods je je oren veilig door carnaval:
- Draag je doppies altijd: in de kroeg, op straat en tijdens de optocht. Heb je kinderen mee naar de optocht? Denk dan ook aan hun oordoppen. Lees meer over gehoorschade bij kinderen.
- Sta niet te dicht bij de speakers, zeker niet zonder oordoppen. Als het geluid te hard staat, neem dan afstand.
- Gun je oren af en toe rust. Ga regelmatig naar buiten en vermijd een tijdje de herrie. Als je thuis uitrust, geef je oren dan ook wat stilte.
- Luister naar je oren. Als je bij thuiskomst al een piep hoort, ga dan niet onbeschermd weer feesten.